Eğitim Kurumu   ( 2141 )   في الكتب   ( 1659 )   في المؤلفين   ( 4831 )  
في المجلات   ( 786 )   في المكتبات   ( 151 )   في المدن   ( 182 )  
في المقالات   ( 2196 )   Multi Media   ( 323 )   Fetvalar   ( 895 )  
مجموع عدد الزوار
9129104
مجموع عدد الاعضاء 1490
Online Üye 0

Cem (Cumhuriyetçi Eğitim ve Kültür Merkezi) Vakfı

 تفاصيل حول المؤسسة التعليمية رقم الكتاب : E- 2002  
مؤسسها تاريخ التاسيس لغة الدراسة المدينة / البلد
İzzettin Doğan 1995 İstanbul /
تخصصات النوع
  Cemevleri 
العنوان الموقع
,
       
Kurum No: 2002 عدد الزيارة : 3884 الإبلاغ عن خطأ التوصية

   Kuruma ait المجلات مكتباتها الكلية الجامعة/الكلية الفروع التابعة للمؤسسة الرسائل الجامعية


مجلاتها

مكتباتها

Universite 

ilgili kurumlar 

الرسائل الجامعية للمؤسسة

ملخص

معلومات عامة

Cem (Cumhuriyetçi Eğitim ve Kültür Merkezi) Vakfı

“Cumhuriyetçi Eğitim ve Kültür Merkezi Vakfı (CEM Vakfı) 1995 yılında Sayın Prof. Dr. İzzettin Doğan önderliğinde kurulmuş olup, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan vakıflar arasına alınmıştır.” CEM Vakfı (2006: 6) “Vakıf bünyesinde Araştırma Merkezi, Kütüphane ve Kültür Arşivi, Hazırlık Dershanesi, Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı, Cem Radyo, Dosteli Yardım Komisyonu ve Cemevleri bulunmaktadır. Ayrıca Cem Dergisi ve diğer yayın faaliyetleri yanı sıra “Anadolu İnanç Önderleri Toplantısı ve I. ve II. Din ve Devlet İlişkileri ve Türkiye‟de Din Hizmetlerinin Yeniden Yapılanması Sempozyumu gibi önemli toplantılar ve cemevleri bünyesinde çeşitli vesilelerle gerçekleştirilen periyodik panel, seminer konferans vb. toplantılar düzenlenmektedir” (Sarıkaya, 2005: 217).
Vakfın amacı, resmi senedinin 3. Maddesinde şu şekilde açıklanıyor; “Evrensel kültür değerlerini yakalayan engin ve eşsiz kültür mirasımızın özellikle tasavvuf kültürümüzün araştırılması, ortaya çıkartılması, geliştirilmesi ve korunması, ülkemiz kültür hayatının uluslar arası kültür değerlerine katkıda bulunması amacı doğrultusunda seminer, brifing, konferans, tartışma, sohbet toplantıları, araştırmalar, kurslar ve benzeri toplantılar düzenlemek, kültürel faaliyetlerde bulunmak, aynı amaçla çalışan gerçek ve tüzel kişilere yardımcı olmak, hiçbir din, dil, cins, renk ve ırk ayrımı yapmaksızın yetenekli fakat maddi imkândan yoksun öğrencilere her türlü eğitim, öğretim ve barınma olanakları ile çağdaş bir toplumda gerekli sevgiyi geliştirmek ve ön dayanışmayı sağlamak amacıyla birleştirici bir istikamette katkıda bulunmaktır” (Gölbaşı, 2007: 76).


الهيئة

الخريجون

Fihrist 
Kullanıcı Yorumları

! Yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.
Üyelik için lütfen sayfanın üst kısmında yer alan"Üye Giriş | üye ol" linkine tıklayınız.

Kayıt Ekleyen / Eklenme Tarihi
Sümeyye Abaci / 12.10.2014Eski Eserler


Eski Eserler Kütüphanesine Hoşgeldiniz!

Hesap İşlemleri

Üye değil misiniz? Üye olun!

Eski Eserlere üye olarak, kütüphanenimiz ve eserlerimiz hakkında paylaşımlardan hesabınız üzerinden faydalabilirsiniz...